Czytanie na śniadanie

CZYTANIE NA ŚNIADANIE

W dniu 22 listopada 2021r.  oraz 13 grudnia 2021r. po zjedzeniu pysznego śniadania do naszego przedszkola przybyły panie z Gminnej Biblioteki Publicznej, pani dyrektor Anna Szcześnik i pani Joanna Wleciał, aby kontynuować cykl spotkań dla dzieci. Pani dyrektor przeczytała przedszkolakom  bajkę pt." Bądź dzielny pingwinku'' jest to nowa pięknie rymowana, wzruszająca i cudownie pozytywna opowieść autorów kultowej książki ŻYRAFY NIE UMIEJĄ TAŃCZYĆ z pierwszych miejsc list bestsellerów od 20 lat w 3o krajach, sprzedanych w ponad 2000 000 egzemplarzy. Pomaga nabrać poczucia własnej wartości i pewności siebie. Opowieść jest o pingwinku Pip Pip , który strasznie bał się wody jego przyjaciele bawili się radośnie, natomiast pingwinek bawił się sam. Czy zdoła przezwyciężyć lęk i wreszcie skoczy do wody? Czasem wystarczy tylko odrobina zachęty i mnóstwo miłości, żeby odważyć się i ... skoczyć! Przedszkolaki uważnie słuchały, wypowiadały się na temat zawartych treści opowiadania. Na zakończenie pani Ania Szcześniak opowiedziała o Bibliotece Publicznej jak również bardzo ciepło z radosnym uśmiechem zaprosiła dzieci do jej odwiedzenia oraz do wzięcia udziału  w projekcie MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. W wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę ,,Pierwsze czytanki dla..'' , dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice- przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania  biblioteki.

,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

jaką ludzkość sobie wymyśliła''

Ewa Nowak