8 listopada DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas zajęć i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. W poniedziałek 8 listopada obchodziliśmy  DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

Celem świętowania tego dnia było:

• -zwiększenie świadomości najmłodszych w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania;
  • -przyczynienie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację.
  •
  • Tego dnia, dzieci samodzielnie komponowały swoje śniadanie, wybierały produkty, które są smaczne i jednocześnie zdrowe.
  • Po takim śniadaniu nie było mowy, by ktoś odszedł od stołu głodny. Dzieci nabrały dużo energii i mocy, aby sprostać  obowiązkom. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna na temat zdrowego odżywiania.