ŚWIĘTO DYNI W GRUPACH ''MUCHOMORKI I STOKROTKI''

ŚWIĘTO DYNI W GRUPACH

''MUCHOMORKI I STOKROTKI''

Dnia  29 października 2021r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy ''Dzień Dyni''. Przedszkolaki w tym dniu przyszły ubrane w barwach dyni dominowały kolory: pomarańczowy, zielony, żółty. Dzień wypełniony był licznymi zabawami integracyjnymi.

Przedszkolaki z grup starszych: Muchomorki i Stokrotki Dzień Dyni rozpoczęły od obejrzenia bajki edukacyjnej - ''Dynia pod ochroną'', dzięki której dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem oraz gdzie i w jakich warunkach rośnie. Następnie dzieci przystąpiły do dyniowych zawodów. Na początek odbyła się konkurencja pomiędzy chłopcami a dziewczynkami, w której dzieci turlały dynie pomiędzy pachołkami. Kolejne konkurencje to: podawanie dyni oraz dyniowe kręgle - starszaki przewracały kręgle za pomocą dyń. Podsumowując zawody ogłoszono remis pomiędzy dziewczynkami i chłopcami, gdyż każdy wykonywał zadanie prawidłowo. Na zakończenie wspólnie pod opieką wychowawczyni wykonano dyniowego stworka z dyni, który bardzo podobał się wszystkim. Dzieci wykazały sie ogromną kreatywnością i jednocześnie świetnie się bawiły. Wszyscy byli zachwyceni efektem końcowym.  Po powrocie do sal dzieci wykonały piękne prace plastyczne - wyklejając papierem samoprzylepnym dynię.

''Dzień Dyni'' dla naszych przedszkolaków był wyjątkowy, pozwolił im zapoznać się z różnorodnością dyń i smakiem zdrowych dyniowych pestek oraz wzbogacił wiedzę na ich temat. Przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy, co możemy obejrzeć na zdjęciach w galerii.

Ewa Nowak