Co to za owoc? Co to za warzywo?

Co to za owoc?  Co to za warzywo?

Podczas zorganizowanych zajęć, dzieci poznały nazwy, rodzaje, wygląd oraz zapach i smak  warzyw i owoców. Na początku dzieci mogły dotykać oraz rozpoznawać jaki owoc lub jakie warzywo kryje się w worku, później po wyjęciu mogły określić jaki mają kolor, zapach i jak wygląda w środku po przekrojeniu.  Dzieci pogrupowały owoce najpierw ze względu na kolor i kształt.  Następnie z zawiązanymi oczami mogły wąchać, a także smakować  owoce odgadując ich nazwę. Takie zabawy sensoryczne są bardzo ważne w rozwoju każdego dziecka , ponieważ pobudzają wszystkie zmysły, rozwijają wrażliwość dziecka na nowe doświadczenia, dlatego warto je jak najczęściej organizować. Podczas zabawy dzieci miały także okazję rozwijać motorykę małą.