Międzynadrodowy Dzień Zwierząt

4 października - Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt jednoczy wszystkich miłośników fauny na całym świecie. W Polsce po raz pierwszy ten dzień został zorganizowany w 1993 roku. Obchody mają zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomić im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa.
  4 października  najmłodsza grupa czyli „Pszczółki” obchodziły Światowy Dzień Zwierząt.  Dzieci poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. Została także zwrócona uwaga dzieci na to, że zwierzęta czują jak ludzie i nie są zabawką, którą można wyrzucić. Wszystkie przedszkolaki słuchały wierszy, rozwiązywały zagadki oraz śpiewały piosenkę o tematyce związanej ze zwierzętami. Maluszki chętnie „zamieniały się” w różne zwierzęta, naśladowały sposób poruszania się zwierząt oraz odgłosy jakie te zwierzęta wydają. Wiele z nich potrafiło powiedzieć jakie zwierzątka ma w domu i które z nich lubi najbardziej.
  Głównym celem tego zajęcia było przekonać dzieci, że być właścicielem zwierząt to ogromna odpowiedzialność, a ochrona zwierząt to nie hobby, ale obowiązek i miara człowieczeństwa.
                                                                             Gabriela Cz.