WYCIECZKA DO SZKÓŁKI KRZEWÓW OZDOBNYCH

Korzystając z jesiennej  pogody we czwartek 23 września dzieci z grupy Biedronki i Motylki wraz z panią dyrektor Zdzisławą Belon, nauczycielkami i opiekunami udały się na wycieczkę do Szkółki Krzewów Ozdobnych w Pacanowie.

Ten niezwykle atrakcyjny wyjazd został zorganizowany dzięki współpracy przedszkola  z Panią Magdaleną Słotą- właścicielką szkółki.

Celem wycieczki było poznanie pracy  w szkółce  oraz wzbogacenie wiedzy na temat różnorodności gatunków drzew i krzewów  występujących w Polsce.

Po dotarciu na miejsce powitała  nas bardzo serdecznie pani Magdalena, która byłą naszym przewodnikiem.

Na początku spotkania pani Magdalena przypomniała zasady bezpieczeństwa i zachowywania się w szkółce/lesie. Wytłumaczyła dzieciom po co i w jaki sposób sadzi się drzewa, krzewy. Podczas ciekawej prelekcji  przedszkolaki przypomniały sobie jakie barwy dominują jesienią. Odnajdywały ukryte kartki, które były w kolorach jesieni i "odczytywały" symbole nawiązujące do przestrzegania właściwych zachowań w lesie. Następnie  oglądały małe sadzonki, z których wyrosną kiedyś piękne drzewa.

Spacerując po ścieżce edukacyjnej dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając roślin. Zbierały do kącików przyrody „skarby”, które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to: szyszki, kolorowe liście, kawałki kory. Zostały one wykorzystane do zrobienia jesiennych kompozycji, które dzieci samodzielnie wykonały w swojej sali.

Po fascynującym spacerze, małych miłośników przyrody czekała niespodzianka – zabawa z piłką oraz słodki poczęstunek.

Pobyt w Szkółce wzbogacił wiedzę dzieci o lesie, szkółce krzewów ozdobnych i ochronie przyrody. Pełne wiedzy i niezapomnianych wrażeń z „leśnymi darami”  wróciliśmy do przedszkola.

Składamy serdeczne podziękowania dla Pani Magdaleny Słoty za mile spędzony czas, połączony z edukacją.

Ewa Kapusta