Wycieczka do Muzeum Drogownictwa w Szczucinie

Wycieczka do Muzeum Drogownictwa w Szczucinie w ramach

,, Dnia Przedszkolaka''

W  dniu 20 września z okazji Dnia Przedszkolaka dzieci wzięły udział w grach, zabawach, tańcach, konkursach zorganizowanych  w przedszkolu natomiast w dniu 21 września 2021roku grupy ,,Muchomorki'' i ,,Stokrotki'' kontynuując ,,Dzień Przedszkolaka'' zaraz po śniadaniu udały się na wycieczkę do Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Wielką atrakcją był już sam przejazd autokarem, pogoda nam dopisywała, dobre humory również. Kiedy dotarliśmy na miejsce czekał już na nas uśmiechnięty pan przewodnik, który bardzo ciepło nas przywitał. Pierwszym punktem naszej wycieczki była lekcja komunikacyjna. Pan przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o historii drogownictwa. Z zainteresowaniem oglądaliśmy przekroje dróg i używane do ich budowy materiały, narzędzia oraz maszyny. Po zwiedzaniu ekspozycji w środku Muzeum pan przewodnik zaprosił nas do sali kinowej, w której wspólnie oglądaliśmy krótkie bajki promujące bezpieczeństwo na drogach. Następnie zostaliśmy zaproszeni do obejrzenia maszyn na wolnym powietrzu, które bardzo zaciekawiły dzieci wraz z niespodzianką był to staw z rybkami. Zwiedziliśmy również wystawę poświęconą ludziom pracującym przy budowie dróg, poznaliśmy ich warsztat pracy i sposób jej wykonania. Wspaniałą niespodzianką dla dzieci był przygotowany przez Radę Rodziców grill w miejscu do tego wyznaczonym obok muzeum. Dzieci mogły upiec kiełbaskę, a potem ją skosztować wraz z ciepłą herbatką, dzięki której mogły się rozgrzać. Zadowolone i uśmiechnięte przedszkolaki z pełnymi brzuszkami oraz pięknymi prezentami od pana przewodnika, jakim były opaski odblaskowe wróciły do przedszkola. Dziękujemy serdecznie wraz z dziećmi Radzie Rodziców za wspaniałą współpracę oraz pyszny poczęstunek.

Ewa Nowak