Wycieczka do Bałtowa

W dniu 25. 09. 2020r. odbył się druga z trzech zaplanowanych wycieczek z projektu  ,,Akademia Malucha”. Piętnaścioro dzieci z grupy ,,Motylki” o godz. 8.15 w piątek wyruszyło na wycieczkę do Bałtowa. Po przyjeździe na miejsce dzieci rozpoczęły zwiedzanie kompleksu turystycznego od przejścia Jura Parkiem , gdzie przedszkolaki mogły z bliska zobaczyć dinozaury, a także poznać inne zwierzęta, które żyły w tym okresie dziejów. Kolejnym etapem zwiedzania było ,,Oceanarium”. Po założeniu trójwymiarowych okularów dzieci mogły zobaczyć głębiny morskie, w których kiedyś żyły żółwie, wieloryby, ośmiornice i wiele innych podwodnych zwierząt. Wszystkie dzieci były bardzo dzielne, gdyż zwiedzanie odbywało się w ciemnych pomieszczeniach takich jak w prawdziwym kinie. Następnie dzieci udały się na warsztaty paleontologiczne – plastyczne, podczas których mogły ozdobić farbami prehistoryczne skamieliny. Po zajęciach plastycznych udały się na chwilę relaksu podczas którego dzieci odpoczywały w bawialni korzystając ze zjeżdżalni, kulek. Po odpoczynku przyszedł czas na obiad, po którym dzieci zaczęły zwiedzać zwierzyniec najpierw w dolnej części oglądały: pawie, skunksy, kozy afrykańskie, kury o pięknym upierzeniu, wielbłądy, lamy, surykatki, lemury, małpy, a następnie wsiadły do żółtego autobusu z okien, którego oglądały strusie, dziki, głębokie wąwozy i wiele innych ciekawych zwierząt. Zwiedzanie zakończyło się oglądaniem polskich zamków w miniaturze.  Dzieci choć zmęczone,  ale zadowolone z dzisiejszego dnia wróciły do przedszkola.

Wszystkie atrakcje dla dzieci łącznie z wyżywieniem i usługą transportową zostały sfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Agnieszka D.

Projekt „Akademia Malucha” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego