Wycieczka do Kurozwęk

W dniu 28. 08.2020 r. odbyła się pierwsza z trzech zaplanowanych wycieczek  w projekcie ,,Akademia Malucha”. Wyjazd edukacyjny do Kurozwęk został zorganizowany wraz z rodzicami dzieci w niej uczestniczących. Przygoda rozpoczęła się od zbiórki przed przedszkolem, po czym dzieciom oraz ich rodzicom  została zmierzona  temperatura i zdezynfekowane ręce, a następnie wszyscy uczestnicy wycieczki wsiedli do autokaru i zajęli w nim wygodne  miejsce. Po przyjeździe na miejsce dzieci rozpoczęły zwiedzanie ,,Kurozwęk” od ,,Safari Bizon”, gdzie wraz z  przewodnikiem pojechały zwiedzać zagrodę bizonów amerykańskich. Przedszkolaki mogły z bliska obserwować bizony i posłuchać informacji o  ich życiu, zwyczajach i przysmakach bizonów. Po powrocie z safari dzieci wraz z rodzicami i opiekunami zwiedzały dawny zamek z XV wieku , który kiedyś był siedzibą rodu Kurozwęckich. Podziwiały między innymi salę bankietową, pokoje i dziedziniec. Po zakończeniu zwiedzania uczestnicy wycieczki udali się na obiad. Następnie po krótkim odpoczynku  przyszedł czas na zakup pamiątek dla siebie i dla najbliższych.

Wszyscy w bardzo dobrych humorach i pełni ważeń wrócili do domu.

Wycieczka do Kurozwęk została zrealizowana z projektu „Akademia Malucha” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Dupońka Agnieszka