ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE

prowadzone w ramach projektu „Akademia Malucha”

współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego

Celem terapii logopedycznej jest:

• wyrównywanie opóźnionego rozwoju mowy,
  •  korygowanie wad wymowy,
  • rozwijanie umiejętności wypowiadania się,
  • stymulowanie procesu poznawczo- językowego ,
  • kształtowanie prawidłowej mowy poprzez korygowanie zaburzeń w zakresie strony fonetycznej , leksykalnej i gramatycznej wypowiedzi.
  • wdrażanie dzieci do twórczej aktywności słownej.

Zajęcia  odbywają się w gabinecie logopedycznym raz w tygodniu i trwają  30 minut.

Plan pracy logopedycznej zakłada objęcie opieką logopedyczną dzieci 3-4-5 letnich w zakresie eliminowania zaburzeń mowy. Nastawiony jest na wspieranie edukacyjne dzieci z problemami logopedycznymi, ze zwróceniem uwagi na zakres zaburzeń, potrzeby i ich możliwości. Koncepcja programu eksponuje działalność skierowaną na prawidłowy
rozwój mowy, który wpływa na rozwój emocjonalny, społeczny i
poznawczy dziecka, zaspokojenie potrzeby akceptacji i sukcesów, poczucie własnej wartości, budowanie więzi i kontaktów z rówieśnikami.

Do zajęć zostały zakupione pomoce dydaktyczne : dmuchajka, głuchy telefon, gry i karty logopedyczne, książka z zakresu kinezjoterapii i  lustro logopedyczne.

Tekst: Zdzisława B.

Zdjęcia : Agnieszka D.