Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Przedstawienie "Kubuś Puchatek"

Przedstawienie "Zima u Kubusia Puchatka"

W dniu 28 listopada 2019r dzieci obejrzały przedstawienie w wykonaniu teatru ART-RE z Krakowa pt. „Zima u Kubusia Puchatka”. Bajka opowiadała o Kubusiu, który budzi się pewnego ranka i wyczuwa zmiany w przyrodzie. Postanawia wyruszyć na poszukiwania zimy. Tymczasem przyjaciele ze Stumilowego Lasu poczynili już przygotowania do powitania Pani Zimy. Dzieci z zaangażowaniem opowiadały, dlaczego lubią zimę, wymieniały nazwy ptaków, które przylatują do Polski na zimę i te, które odlatują do ciepłych krajów. Pani Zima opowiadała o dokarmianiu ptaków i ich przysmakach oraz o konieczności zakładania karmników. Bohaterowie bajki angażowali i zapraszali małych widzów do współtworzenia spektaklu, prowadzili z dziecięcą widownią improwizowany dialog, razem tańczyli i klaskali.

Bajka uczy empatii wobec naszych „braci mniejszych” pomocy dla nich w trudnych zimowych chwilach.

Ewa Nowak