Jesień jak z bajki

Jesień jak z bajki.

Listopad  kojarzy się z „brzydką  jesienią” .To miesiąc zimny, deszczowy i wietrzny. W takim czasie przedszkolaki coraz rzadziej wychodzą na spacery. Miło więc wspomnieć piękny październikowy dzień w którym Krasnoludki i Muchomorki –najmłodsze dzieci z Przedszkola Samorządowego w Pacanowie wybrały się na spacer do „ czarodziejskiego ogrodu”. W każdej  porze roku wygląda on pięknie ale… Jesień maluje tam najpiękniejsze kolory. Całą paletę jesiennych barw możemy obejrzeć oczywiście  w  ogrodzie przy Europejskim Centrum Bajki. Wchodząc mijamy  różnorodne  trawy .  Ich puszyste wiechy  z niepowtarzalnym urokiem malują ogród ciepłymi barwami. Dalej feeria barw! Blask mocnego słońca potęgujący kolory od zieleni poprzez żółte, rude, brązowe, czerwone, pomarańczowe  i wszystkie ich odcienie. Ogromne dekoracyjne pióropusze traw wysoko ponad głowami sprawiły, że znaleźliśmy się w  miedzianozłotym labiryncie. Wirujące kolorowe listki spadały pod nogi w alejkach ogrodu, który przemierzyliśmy dookoła podziwiając pracę i umiejętności Pani Jesieni. Wracając do przedszkola mogliśmy obejrzeć ogród od strony stawu ,odbijający się w wodzie. Wspaniale i bajkowo! Cudowna Jesień w zaczarowanym miejscu!Zdjęcia przypomną nam ten piękny, kolorowy czas.

Barbara Żurek