Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Kółko matematyczne- Biedronki

Owocowe rachunki

W ramach realizacji działań kółka matematycznego w grupie Biedronki w dniu 10.10.2019r. odbyły się zajęcia "Owocowe rachunki".

Celem zająć było zacieśnianie więzi grupowych, integracja grupy,
 usprawnianie koordynacji całego ciała i koordynacji wzrokowo-ruchowej,
 rozwijanie kompetencji matematycznych w zakresie posługiwania się liczebnikami, kształtowanie nawyków prozdrowotnych.

Podczas zająć dzieci  potrafiły bawić się w znaną zabawę i chętnie brały w niej udział, przeliczały elementy , rozpoznawały i nazywały cyfry, porównywały liczebność zbiorów używając określeń: najwięcej, najmniej, o jeden więcej, o jeden mniej, tyle samo. Bawiły się zgodnie z innymi, przestrzegając wcześniej ustalonych reguł. Potrafiły dokonać syntezy sylabowej prostych wyrazów.
Rozpoznawały owoce za pomocą dotyku i smaku. Dzieci doskonale wiedzą o tym, że aby być zdrowym należy jeść owoce. Można z nich także wykonać przetwory. Podsumowując zajęcia z naszych policzonych owoców dzieciaki zrobiły kompot owocowy.  Aktywnie brały udział w zajęciach i obserwowały etapy pracy. Na początku umyły jabłka, gruszki i śliwki, następnie obserwowały jak należy owoce obrać i pokroić. Kolejnym krokiem było umieszczenie kawałków jabłka, śliwki , gruszki w słoikach, zasypanie cukrem, zalanie wodą i pasteryzacja. Podczas zajęć dzieci poznały w jakich jednostkach odmierzamy cukier (kg) oraz wodę(l).