Owocowy dzień

„Chcesz być zdrowy, jedz warzywa i owoce

bo to dobra rzecz.

Jeśli będziesz jadł codziennie

dobre zdrowie będziesz mieć!”.

OWOCOWY DZIEŃ

Pierwszy tydzień października najstarsze przedszkolaki: „Biedronki” i „Pszczółki”  realizowały zajęcia dotyczące promowania zdrowego stylu życia, wyrabiania nawyku zdrowego odżywiania się  oraz uświadomienia im znaczenia wartości odżywczych owoców i warzyw dla prawidłowego rozwoju każdego dziecka. Przedszkolaki w tym tygodniu przyniosły do przedszkola swoje ulubione owoce i warzywa. Część z nich wzbogaciła grupowe kąciki przyrodnicze. Natomiast pyszne owoce zostały zjedzone. W piątek 04.10.2019r. udaliśmy się kolejny raz na jadalnię  aby umyć i pokroić przyniesione przez dzieci owoce. Z talerzy szybko znikały pokrojone witaminki! Mamy nadzieję, że dadzą one dzieciom  dużo zdrówka i  pozytywnej energii.

G.Czechowska, E.Kapusta