Teatrzyk "Królewna Śnieżka"

,,Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków''

W środę 25 września 2019r. do przedszkola zawitał teatr Krak-Art z Krakowa. Dzieci zobaczyły spektakl pt."Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków", który jest adaptacją znanej bajki braci Grimm. Zła macocha dowiedziawszy się, że Śnieżka jest od niej piękniejsza wpada w wielką złość. Rozkazuje myśliwemu porzucić Śnieżkę w lesie. Królewna chroni się w domku krasnoludków, które przyjmują ją pod swój dach i przestrzegają przed wpuszczaniem obcych do domu. Śnieżka zapomina jednak o ostrzeżeniu i wpuszcza do domu miłą staruszkę. Okazuje się, że pod przebraniem kryje się Zła Macocha, która częstuje ufną Śnieżkę zatrutym jabłkiem. Na szczęście książę przybywa na czas i ratuje Królewnę. Przedszkolakom bardzo podobał się spektakl i brały w nim aktywny udział. Bajka oprócz dobrej zabawy uczy, że warto pomagać innym i przestrzega przed łatwowiernością w stosunku do innych.

Ewa Nowak