Środa, 2024-05-01

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 września zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września  - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka

Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

20 września dzieci z grup młodszych ,,Krasnoludki'', ,,Motylki'' i ,,Muchomorki'' spotkały się w sali rekreacyjno - sportowej, na której czekało na nich mnóstwo zabaw. Przedszkolaki spędziły swoje święto poprzez udział w zabawach ruchowych przy muzyce ,,Tuptaj Maluszku'' wróbelki, bociany, myszki i kot. Po kilku chwilach odpoczynku muzyka znów porwała wszystkich do tańca w rytm melodii ,,Ja uwielbiam dżem'' oraz innych dziecięcych przebojów. Maluszki uczestniczyły również w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej, a także magicznych tuneli gąsienic. Było wesoło i kolorowo. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Na koniec każde z dzieci otrzymało Kinder niespodziankę. Świętowanie Dnia Przedszkolaka dostarczyło dzieciom wiele radości i wrażeń.

Życzymy wszystkim Przedszkolakom,

by ich święto było wyjątkowym czasem,

pełnym radości i uśmiechu, a każdy dzień

spędzony w przedszkolu niech stanie się

wielką, niezapomnianą przygodą;

niech tu spełniają się Wasze marzenia - i te duże i te małe.