Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Spotkanie z panem policjantem

W dniu 17 września 2019r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie dzieci z panem policjantem - dzielnicowym Dariuszem Rasałą. Tego dnia dzieci ze wszystkich grup wiekowych zgromadziły się w sali, aby powitać niecodziennego gościa. Pan policjant przybliżył wszystkim dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, omówił jak należy się zachować, gdy przechodzimy przez pasy. Ponadto zaproszony gość zwrócił się do dzieci z prośbą, aby pamiętały o zachowaniu bezpieczeństwa w przedszkolu podczas zabaw oraz na placu przedszkolnym, gdy korzystają z różnych urządzeń, gdyż należy czekać na swoją kolej. Wspomniał również o noszeniu opasek odblaskowych. Pan policjant opowiedział przedszkolakom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a w szczególności o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, a także o nie zawieraniu znajomości z osobą obcą. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty, która przybliżyła i usystematyzowała zasady bezpieczeństwa dotyczące ruchu drogowego i bezpiecznej zabawy, dzieci wręczyły panu policjantowi kwiaty oraz podziękowanie i wykonały z nim pamiątkowe zdjęcia. Dzięki takim spotkaniom, dzieci będą darzyły policję zaufaniem, do której zawsze mogą zwrócić się o pomoc.

Dziękujemy serdecznie panu policjantowi, że znalazł czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami.

Ewa Nowak