Otwarcie nowego budynku przedszkola

Otwarcie nowego przedszkola

„Wszystko zaczyna się od przedszkola”- pod takim hasłem odbyła się długo oczekiwana chwila otwarcia nowego przedszkola w Pacanowie.  W Dniu Dziecka 01.06.2019R. przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Pacanowie otrzymały najpiękniejszy prezent – nowe, piękne i nowocześnie urządzone przedszkole. Honory gospodarzy pełnili : Burmistrz Miasta i Gminy Pacanów Wiesław Skop oraz dyrektor Przedszkola pani Zdzisława Belon. Natomiast listę zaproszonych gości otwierała Świętokrzyska Wicekurator Oświaty Katarzyna Nowacka, przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Gądek, , radny powiatowy Krzysztof Eliasz, przewodniczący Rady Miejskiej w Pacanowie Artur Czub, prezes Firmy BUD-KOM z Oleśnicy pan Leszek Świątek, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Magdalena Babiarz – Sikora. Uroczystość rozpoczęto powitaniem a następnie przecięciem długiej biało- czerwonej wstęgi. Przecięcia dokonało 12 osób w tym dwójka reprezentacji przedszkolaków. . Następnie dzieci wypuściły w górę 50 kolorowych baloników. Poświęcenia obiektu dokonali księża parafii w Pacanowie : prałat Bazyliki Mniejszej , proboszcz Leszek Domagała i wikariusz Leszek Puchała.

Część oficjalna sobotniej imprezy odbyła się w Sali rekreacyjno- sportowej. Występ rozpoczęła najmłodsza grupa Krasnoludki tańcem „ Parada Myszki Miki”.

Następnie dwie najstarsze grupy „Żabki” i „Biedronki” zaprosiły na spektakl pt.: „Spotkanie bajek”.

Występy zakończyły piękne tańce w wykonaniu Muchomorków: „Czas na zabawę”, Biedronek: „Walc róż” , Żabek: „Nie bój się chcieć”. W uroczystości gościnnie wystąpiła absolwentka przedszkola Aleksandra Matus obecnie uczennica Szkoły Podstawowej w Pacanowie. Zagrała dwa utwory na fortepianie: Etiudę Arama Chaczaturiana i Miotłę Baby Jagi Ludmiły Bas.

W programie znalazły się okolicznościowe przemówienia połączone z wręczaniem prezentów.  Nowego, pięknego przedszkola gratulowała Pani Katarzyna Nowacka – Świętokrzyski Wicekurator Oświaty i przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Gądek. Następnie Burmistrz Miasta i Gminy w Pacanowie złożył podziękowania dla Prezesa firmy BUD- KOM z Oleśnicy Leszka Świątka. Natomiast Dyrektor Przedszkola Pani Zdzisława Belon z przewodniczącą Rady Rodziców Panią Magdaleną Babiarz – Sikorą złożyły  serdeczne podziękowania sponsorom za ich bezinteresowną pomoc, życzliwość i ofiarność okazaną placówce.

Podziękowania otrzymali: Joanna i Krzysztof Cepilowie, Paula i Mateusz Góra, Katarzyna i Piotr Góra, Maria i Szczepan Witek, Wiesława i Włodzimierz Górscy, Joanna I Dariusz Dziekan, Zdzisław i Anna Wróbel, Agnieszka  Wielgus. W dalszej części uroczystości pani dyrektor Zdzisława Belon serdecznie podziękowała wszystkim nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym Przedszkola , Radzie Rodziców i wszystkim rodzicom, którzy byli zaangażowani w przygotowanie tej uroczystości. Następnie  goście zostali zaproszeni na poczęstunek a dzieci na duży plac zabaw wyposażony w nowoczesne urządzenia zabawowe.