Wycieczka do Rzędowa

ZGOK w Rzędowie

Ponieważ  jednym z głównych priorytetów naszego przedszkola jest także  edukacja ekologiczna w związku z tym podejmujemy wiele działań, które pozwalają na wyrobienie u dzieci nawyków i postaw proekologicznych. W związku z tym dzieci z grup "Biedronki" i "Żabki"  udały się na wycieczkę do ZGOK w Rzędowie, która odbyła się w 24 i 25 kwietnia 2019 roku.

CELEM WYCIECZKI BYŁO:
zapoznanie dzieci z wyglądem i przeznaczeniem wysypiska śmieci,
zapoznanie ze sposobami segregacji odpadów,
uzmysłowienie dzieciom konieczności segregowania odpadów
poznanie kolejnych zawodów, wykonywanych przez ludzi pracujących w ZGOK.
Dzieci były bardzo ciekawe jak takie wysypisko wygląda i czemu ono służy. Pracownicy oprowadzili dzieci po terenie wysypiska dokładnie pokazując poszczególne jego miejsca i przeznaczenie tych składowisk. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca na wysypisku.
     Na wycieczce przedszkolaki dowiedziały się, że wszystkie przywożone śmieci są odpowiednio segregowane i składane w specjalnie wyznaczonych miejscach.
     Poza tym dowiedziały się jak powstaje kompost i dlaczego bardzo ważne jest odkręcanie nakrętek w butelkach plastikowych. Udział w warsztatach o tematyce ekologicznej, nauka prawidłowego segregowania śmieci oraz  zabawy ruchowe  były wspaniałym uzupełnieniem zdobytych wcześniej wiadomości.