W ramach warsztatów kulinarnych  pod nazwą „Kuchenne rewolucje”  prowadzonych przez panią Ewę Nowak  w Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie przedszkolaki z najmłodszych grup: „Krasnoludki” i „Muchomorki” miały za zadanie przygotowanie ciasta i pieczenie kruchych ciasteczek. Zajęcie poprzedziło mycie rąk, przygotowanie produktów i następnie z pomocą pani Ewy wykonanie ciasta. Największą radość sprawiało dzieciom wycinanie foremkami  i nadawanie ciasteczkom różnych kształtów. Z przygotowanych foremek można było zrobić z ciasta kurczaczka, baranka, zajączka i jajeczko. To takie wiosenne ciasteczka. Kolejnym etapem było malowanie ciastek roztrzepanym jajkiem i posypywanie cukrem. Tak przygotowane  wędrowały do piekarnika a  przedszkolaki przygotowywały następne, by dla każdego wystarczyło. Wspólne pieczenie ciasteczek to jednocześnie nauka i fajna zabawa. Największą przyjemnością była degustacja własnoręcznie wykonanych wypieków. Ciasteczka były pyszne i bardzo szybko zniknęły z talerzyków. Wspólne wypieki dostarczyły niezapomnianych wrażeń.

Barbara Żurek

Składniki: