Zajęcia rytmiczno-taneczne

ZAJĘĆ RYTMICZNO-TANECZNYCH

,,ROZTAŃCZONE PRZEDSZKOLAKI” ZA I PÓŁROCZE W

ROKU SZKOLNYM 2018/2019

W pierwszym półroczu prowadziłam program zajęć rytmiczno-tanecznych                 pt,, Roztańczone przedszkolaki'' w grupie 3-4latków. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu w każdy poniedziałek. Celem dodatkowych zajęć było rozwijanie wrażliwości i zdolności rytmiczno-tanecznych dzieci. Rytm stwarza duże możliwości w rozwoju dziecka. Podczas zajęć rytmiczno-tanecznych zastosowano takie formy jak: taniec, rytm, zabawy dziecięco muzyczno-ruchowe, improwizacja. Podczas lekcji dzieci potrafiły zintegrować się, co spowodowało dobrą współpracę w zespole. Dzieci w trakcie zajęć mogły rozładować dużą potrzebę ruchu. Wpłynęło to pozytywnie na ich ogólny rozwój.

W I półroczu roku szkolnego 2018/2019 odbyły się zajęcia o następującej tematyce:

Wrzesień

* wprowadzenie dzieci do zajęć tanecznych, wdrażanie zasad bezpieczeństwa, poznanie sposobu przygotowanie do zajęć własnego ciała- rozgrzewka, zabawy muzyczno - ruchowe, ćwiczenia rytmiczne.

Październik

*Nauka prostego układu tanecznego z wykorzystanie cwału bocznego, koła wiązanego oraz prostych figur do piosenki ,,Grozik''

*Nauka tańca ,,Kaczuszki''

*Opracowanie bardzo prostego układu tanecznego do utworu ,,Gwiazdeczka''

*Opracowanie układu tanecznego do utworu Leonarda Cohena pt. ,,Halleluja'' - występ dzieci na jasełkach.

Opracowanie układu tanecznego do piosenki ,,Ja uwielbiam Dżem''

Tematy zajęć były zgodne z planem pracy  zajęć rytmiczno- tanecznych pt. ,,ROZTAŃCZONE PRZEDSZKOLAKI''.

Cele i zamierzenia na I półrocze roku szkolnego 2018/2019 zostały zrealizowane.

Ewa Nowak