Pierniczki

Ozdabiamy  pierniczki

Chociaż do Świąt jeszcze kilkanaście  dni  to „Biedronki” i „Żabki” już  poczuły ich magię i zapach. We wtorek – 04.12.2018r. dzieci z Samorządowego Przedszkola w Pacanowie zostały zaproszone przez  właścicieli restauracji „Kuźnia Smaków” w Pacanowie.  Odbyły się tam warsztaty dekorowania pierniczków  bez których Świętą nie mają swojego uroku i zapachu. Panie pracujące w  restauracji upiekły już wcześniej pięknie pachnące przyprawą korzenną  pierniki. Jak dotarliśmy na miejsce to już od samego progu powitał nas ich niesamowity zapach! Natomiast świąteczne piosenki płynące z radia i choinka migocząca w rogu restauracji – wprawiły nas w iście świąteczny nastrój. Na blaszkach do pieczenia  już czekały: gwiazdeczki, serduszka, choinki, dzwonki, które dzieci ozdabiały według swoich indywidualnych pomysłów. Do ozdoby dzieci mogły wykorzystać : różnobarwne lukry, kolorową posypkę i mnóstwo innych cukierniczych ozdób . Udekorowane pierniczki pięknie wyglądały i pysznie smakowały. Zapakowane w torebki zostały zabrane przez każde dziecko do domu.

Dyrekcja, wychowawcy i wszystkie przedszkolaki biorące udział w tych wspaniałych warsztatach składają serdeczne podziękowania państwu Pauli i Mateuszowi G. za zaproszenie.

G.Czechowska