Wizyta na poczcie

„Listonosz, to taki ważny pan,
który przynosi listy nam,
czasami ulotki, reklamy, nakazy,
czasami tylko pocztowe przekazy.”

Wizyta na poczcie

Dnia 29.11.2018r. przedszkolaki  z grupy II odwiedziły Urząd Pocztowy w Pacanowie w celu poznania pracy na poczcie i wyrabiania szacunku do pracy ludzi w różnych zawodach. Dzieci zapoznały się z wyglądem poczty, jej wyposażeniem i urządzeniami: półki na listy i paczki, skrzynki pocztowe, wagi, worki na listy, pieczątki, regały na kartki i czasopisma. Dzieci poznały różne rodzaje listów: zwykłe, polecone, ekspresowe, lotnicze, kartki, telegramy. Pani Naczelnik opowiedziała również dzieciom o trudnej pracy listonosza i innych pracowników poczty. Dzieciom najbardziej podobały się rozmaite rzeczy, które można kupić na poczcie: kolorowanki, zabawki, czasopisma, książki. Niektórzy nawet deklarowali przyjście na pocztę z rodzicami po te rozmaitości.Okazało się także, że na poczcie czekała na nas przesyłka! I to od samego Św. Mikołaja! Wszystkie „Żabki” -  te zawsze grzeczne i te trochę mniej otrzymały listy od Mikołaja, w których napisał, że dostaną  prezenty. Pisał wprawdzie, że te prezenty otrzymają „dziś”, ale my wiemy że miał na myśli 6 grudnia!data dodania:   W podziękowaniu za bardzo interesujące spotkanie oraz przybliżenie dzieciom pracy listonosza dzieci na ręce pani Naczelnik wręczyły  pamiątkowe podziękowanie oraz kwiatka.

G.Czechowska