Policjant

21 . 09 . 2018 r.

Wizyta pana policjanta w przedszkolu

W tym tygodniu w przedszkolu rozmawiamy o bezpieczeństwie w naszych domach , placach zabaw , przedszkolu .Cały tydzień dzieci uczyły się jak bezpiecznie się bawić , uczyć , spędzać czas . Dlatego dziś do przedszkola został zaproszony specjalny gość . Był to pan policjant który opowiadał nam jak przechodzić przez pasy . Jak trzeba się zachowywać na drodze , że pasy służą do przechodzenia na drugą stronę ulicy , i że światła są bardzo ważne , wszystkie przedszkolaki dobrze wiedzą jakie kolory mają światła : na jakich mogą przechodzić i dlaczego na czerwonych muszą stać i cierpliwie oczekiwać na zielone. Przedszkolaki założyły stroje samochodów i naśladowały ruch samochodów, musiały stosować się do przepisów , zatrzymywać się w wyznaczonych miejscach i  parkować jak prawdziwe samochody . Wizyta pana policjanta była dla przedszkolaków bardzo interesująca , a na zakończenie zrobiły sobie wspólne zdjęcie z panem policjantem.

A. Dupońka