Pieczemy pierniczki

PIERNIKOWE  CUDEŃKA

Ojej cóż za zapach! Cynamon, goździki

coś mi się wydaje, ktoś upiekł pierniki!

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia kojarzą się nam z choinką,  kolędami, dekoracjami, prezentami, składaniem życzeń potrawami, ciastami  i ich zapachami. W Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie przedszkolaki w okresie przedświątecznym zapoznają się i wzbogacają wiadomości  na temat tradycji i symboliki świąt Bożego Narodzenia. Wykonują kartki świąteczne, dekoracje, kolorowe łańcuchy na choinkę, ozdabiają papierowe bombki, śpiewają piosenki o tematyce zimowo-świątecznej i kolędy. W tym radosnym i pięknym nastroju dzieci z najmłodszych grup:  ”Krasnoludki” i  „Muchomorki” wykonały jeszcze jedno zadanie. Z niewielką pomocą pań: Ewy Nowak i Eweliny Majcher  piekły świąteczne pierniczki. Z wielkim zaangażowaniem wycinały foremkami różne kształty z przygotowanego ciasta. Były to różnej wielkości choinki, aniołki i gwiazdeczki. Ciastka zostały upieczone w przedszkolnej kuchni a w całym przedszkolu rozchodził się niezmiernie apetyczny, świąteczny zapach. Najbardziej oczekiwanym przez dzieci momentem było dekorowanie ostygniętych pierniczków.  Polewanie lukrem,  czekoladą, posypywanie  kolorowymi groszkami, malowanie cukrowymi pisakami - to była największa frajda!  Każde ciasteczko dekorowane wg fantazji dzieci stawało się małym cudeńkiem. Był to naprawdę mile spędzony czas w przedszkolu podczas którego dzieci pracowały i jednocześnie świetnie się bawiły. Przyjemnie było piec ciasteczka a jeszcze przyjemniejsza będzie ich degustacja. Dzieląc się pierniczkowymi słodkościami  w imieniu przedszkolaków życzę wspaniałych, zdrowych, radosnych ,smacznych i pachnących Świąt Bożego Narodzenia!

Barbara Żurek