Dzień przedszkolaka

„ Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka."

20 września  - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, gdyż  w 2013 roku Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.

Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Nasze przedszkolaki świętowały w środę już od rana. Zaczęło się od  serdecznych życzeń, które pani dyrektor Zdzisława Belon skierowała do wszystkich przedszkolaków.  Następnie odbyło się  wiele atrakcji i niespodzianek, wesołej zabawy i radości z bycia przedszkolakiem. Każde dziecko otrzymało kolorowy balonik, który tego dnia służył głównie do zabawy. Następnie odwiedził nas  Koziołek  Matołek, który pohasał z dziećmi i poczytał im o wesołych przygodach Kaczki Dziwaczki.

Tego dnia dzieci skosztowały pysznych owoców, a na deserek z okazji ich święta otrzymały czekoladki. Było słodko!

Wszystkim  przedszkolakom życzymy radości, spełnienia marzeń, uśmiechów na co dzień i samych wyjątkowych chwil spędzonych w naszym przedszkolu.