Dzień kobiet

na całym świecie

hołd składamy, jak wiecie,

kobiecie.

8 Marca-Dzień Kobiet – to wyjątkowy dzień w roku. W Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie miłą niespodzianką dla wszystkich pań,które pracują w przedszkolu oraz zaproszonych pań emerytek i dziewczynek był montaż słowno-muzyczny w wykonaniu dzieci z grup starszych: „Biedronek” i „Żabek” przygotowany pod kierunkiem wychowawczyń-Gabrieli Czechowskiej i Ewy Kapusty.W programie artstycznym wystąpili chłopcy, którzy rozważali na temat zawodów kobiecych a także zastanawiali się jak dużo kobiet jest na świecie.Kobiety są przecież dookoła,bo kobieta to mama , ciocia ,babcia,pani w szkole ,artystka z telewizji ,młodsza siostrzyczka,która też jest już małą kobietą.W dalszej części inscenizacji pt.”Strojnisie” wystąpiły dziewczynki- prawdziwe damy, tak zajęte swoim wyglądem, strojeniem się i przeglądaniem w lustrze, że nie zdążyły na obiad.O tym jaką być kobietą i co trzeba umieć opowiedziała nam „Calineczka” ze swoją laleczką.W scenie „Kto się czubi ten się lubi” dziewczynki i chłopcy doszli razem do wniosku,że nudno byłoby bez kobiet.Występ małych artystów przeplatały piosenki:”Wszystkim Paniom”,”Być kobietą” oraz „Marcowy kwiatek” w której to wystrojony Marzec z wielkim groszem w ręce biegł do kwiaciarni kupić kwiat na święto kobiet. Piękne życzenia i wręczenie paniom drobnych upominków zakończyły miłą uroczystość.W imieniu  pani dyrektor Zdzisławy Belon oraz wszystkich pań składam serdeczne podziękowanie wykonawcom i wychowawczyniom  starszaków za wspaniałe i wzruszające wspólne świętowanie Dnia Kobiet.

Barbara Żurek