Dzień przedszkolaka

„Wszyscy swoje święto mają,
tańczą, skaczą i śpiewają.
Przedszkolaki przykład dają,
I też swoje święto mają!”

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września po raz kolejny obchodziliśmy  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, który  zapoczątkowany został  w 2010 roku w Łodzi. Na początku wydarzenie dotyczyło tylko tego miasta, obecnie ma już  zasięg ogólnopolski. Tego dnia wszystkie przedszkolaki w naszym kraju mają swoje święto. W naszym przedszkolu  specjalnie na tę uroczystość przygotowano dla dzieci wiele atrakcji i niespodzianek dostarczając okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. W tym roku był to także dzień, kiedy dzieci mogły przynieść ze sobą swoją ulubiona zabawkę. Przysporzyło to przedszkolakom wielu, wielu radości. Różnorodność  zabawek była zaskakująca: kombajny, samochody strażackie, pluszaki, lalki Barbie, pantera ogromnych rozmiarów, kucyki…Zabawa była zatem udana. Wszyscy nauczyciele włożyli wiele serca w to, aby ten dzień był inny, niezapomniany. Pani dyrektor wszystkim dzieciom życzyła uśmiechu na buźkach, radości z odkrywania świata i samych miłych dni w przedszkolu.

Gabriela Czechowska