Dzień Rodziny

„Mama i tata to świat cały

Ciepły, bezpieczny, barwny, wspaniały.

To dobre, czułe, pomocne ręce

I kochające najmocniej serce.”

ŚWIĘTO RODZINY

Dzień mamy i taty jest szczególnym świętem dla wszystkich dzieci, i to

w każdym wieku. Nie ma prezentu, który odpłaciłby mamom za ich miłość,

a tatom za wspaniałe zabawy. Ale dla dzieci jest to kolejna okazja, aby sprawić swoim ukochanym rodzicom przyjemność.

W dniu 25.05.2016 r. odbyło się uroczyste, rodzinne spotkanie w ECB, gdzie zgromadzili się rodzice wszystkich przedszkolaków. Zostali bowiem zaproszeni na inscenizację pt.: „ Spotkanie bajek”, w której dzieci wcieliły się w różne bajkowe postacie. Dzieci swoją piękną grą aktorską, wierszem i piosenką- oddały całą swoją miłość do rodziców. Na koniec zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Najmłodsze „Krasnoludki” przedstawiły improwizację „Dzień krasnala”, „Muchomorki” przygotowały „Taniec Muminków”, natomiast „Żabki” wystąpiły w tańcu „Żabki zielone”, a „Biedronki”  zamieniły się w marynarzy ! Repertuar był zatem bardzo urozmaicony.  Całe spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze, choć momentami było wzruszająco. Nie jednej mamie zakręciła się łezka w oku. Zwłaszcza wtedy, gdy oglądaliśmy filmik pt.: „ Za co kocham mamę i tatę?” nakręcony w przedszkolu. Ale cóż może być piękniejszego, niż własne dziecko, które tak jak umie przekazuje swoją miłość do rodziców! Całą uroczystość zakończył słodki poczęstunek i zabawy na placu zabaw.

Gabriela Czechowska