Spacerki

2015/16

MUCHOMORKI  I  KRASNOLUDKI na wiosennych spacerach.

Wiosną, kiedy robi się coraz cieplej i częściej świeci słoneczko  najmłodsze przedszkolaki po zajęciach w przedszkolu często wychodzą na spacery i zabawy na świeżym powietrzu. Podczas jednego z nich wybraliśmy się do ogrodu otaczającego Europejskie Centrum Bajki. Tam  mieliśmy okazję obejrzeć wiele roślin i kwiatów, które w tej właśnie porze roku wyglądają najpiękniej. Szczególną uwagę zwróciliśmy na zwisające  na pergoli  grona  fioletowych kwiatów glicynii.  Długie  kwiatostany i ich cudowny zapach nie tylko nam  się podobał ,bo wokół kwiatków kręciło się mnóstwo owadów. Spacerując kolejnymi alejkami oglądaliśmy  funkie, których duże  liście mają wiele odcieni zieleni. Kwitnący bez ,inne krzewy i  kwiatki  mijaliśmy zmierzając w stronę mostku pod którym płynie strumyk. Spacerując krętymi alejkami nie tylko podziwialiśmy ogród ale też uczyliśmy się i przypominaliśmy sobie wcześniej zdobyte w przedszkolu wiadomości na temat ochrony przyrody, środowiska i segregowania  śmieci. Przypominały nam o tym wierszyki zamieszczone na drewnianych tabliczkach. Nasze kolejne spacery do tego czarodziejskiego „ogrodu zapachu i barw” będą  jeszcze ciekawsze, bo zakwitną nowe kwiaty i krzewy i mocniej zazieleni się „ogród traw”. Na pewno tam wrócimy.

Kolejny spacer  to oglądanie również ciekawych i pięknych roślinek w parku w centrum Pacanowa. Wśród zieleni  ogromnych drzew można pospacerować alejkami i spotkać…Koziołka Matołka. To właśnie przy jego wielkiej rzeźbie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Wychodząc z parku przy tajemniczym wiklinowym domku można zobaczyć pasące się wiklinowe koziołki, które bardzo nam się podobały.

Spacery, podziwianie przyrody a także zabawy na świeżym powietrzu na naszym przedszkolnym placu zabaw to część naszego codziennego pobytu w przedszkolu oczywiście wtedy, kiedy aura na to pozwala.

Barbara Żurek