„ŚW. JAN PAWEŁ II- PAPIEŻ, KTÓRY ŻYJE W NASZYCH MAŁYCH SERCACH”

06.04.2016r. odbył się w naszym przedszkolu konkurs recytatorski poświęcony pamięci Św. Jana Pawła II. Dzieci z najstarszych grup recytowały wiersze, które przypomniały wszystkim przedszkolakom, kim był Św. Jan Paweł II i za co go kochamy. Wiersze były piękne, dzieci natomiast przygotowały się do swoich występów bardzo profesjonalnie. Bo przecież, udział w takim konkursie, to nie tylko pamięciowe opanowanie tekstu, ale też właściwa postawa, zachowanie, zrozumienie wiersza. Jesteśmy dumni z naszych małych recytatorów!

I miejsce zajęła Magdalena Dupońka z grupy I i weźmie udział w drugim etapie konkursu, który odbędzie się w Przedszkolu Gminnym im. Św. Jana Pawła II  w Oleśnicy. Trzymamy kciuki!

Gabriela Czechowska

Dnia 26 kwietnia 2016 r. w Przedszkolu im. Św. Jana Pawła II w Oleśnicy odbył się  międzyprzedszkolny konkurs recytatorski , którego tytuł nosił „Św. Jan Paweł II- Papież, który żyje w naszych małych sercach”.

Eliminacje do tego konkursu odbyły się najpierw w naszym Przedszkolu w Pacanowie
6 .04.2016 r. gdzie Komisja wyłoniła jedną uczestniczkę Magdalenę Dupońkę . Dnia 26.04.2016 r. Madzia wraz ze swoim Tatusiem, Panią Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Pacanowie Panią Zdzisławą Belon i s. Olgą Kulec  - katechetką – udały się do Oleśnicy na konkurs recytatorki.

Tamtejsza  Dyrektor Przedszkola w Oleśnicy Pani Zofia Ambroży powitała dostojnych Gości. Wśród których obecny był  Ksiądz Proboszcz Marek Lejczak, Wójt Gminy Pan Leszek Juda, Dyrektorzy i Nauczyciele  z ościennych przedszkoli oraz Uczniowie  z Zespołu Szkół w Oleśnicy.

Oceny zdolności recytatorskich uczestników konkursu dokonała komisja w składzie:

Ks. Leszek Bujak

P. Katarzyna Skład

P. Joanna Antoniuk

Magdalena Dupońka otrzymała wyróżnienie.

Po  zakończeniu konkursu  i słodkim poczęstunku cała społeczność przedszkolna wraz z zaproszonymi gośćmi udała się pod pomnik Papieża, gdzie w asyście ,,gwardii papieskiej” dzieci złożyły kwiaty. Dzieci zaśpiewały  pieśń ,, Barka”.

Dalsza cześć uroczystości odbyła się w kościele parafialnym, której patronuje umiłowana przez Karola Wojtyłę - Maryja. Ogromny entuzjazm  wzbudził u zebranych dzieci i nauczycieli  występ  dziecięcego zespołu ,,Promyczki Dobra” z Nowego Sącza pod kierunkiem ks. Andrzeja Mulki. Publiczność była  oczarowana  występem zespołu .

Całości spotkania towarzyszyło niesamowite uczucie, że Nasz Papież Polak
święty Jan Paweł II uśmiecha się do nas z nieba i nam błogosławi .

s. Olga Kulec