Dzień Marchewki w Motylkach

Dzień 05.04. 2024r  w grupie ,,Motylki” był dniem wyjątkowym - marchewkowym, zdrowym i witaminowym. W tym dniu dzieci przedszkolaki poznały zalety i walory marchewki, mogły się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy: jak bardzo jest zdrowa , zawiera wiele cennych witamin i składników odżywczych, korzystnie wpływa na skórę, włosy oraz wzrok. Mało znaną ciekawostką jest to, że zielona nać marchewki jest także jadalna, można z niej zrobić koktajl dodając korzeń marchwi i cytrynę. Warto go pić, bo to witaminowa „bomba”. Jak się okazuje z marchewki można zrobić też dżem, sok  i upiec marchewkowe ciasto. Ten „bardzo zdrowy dzień pomarańczowy” wypełniony był, chrupaniem surowych marchewek, pracami plastycznymi oczywiście o marchewce, a także próbowaniem marchewkowego soku. Był to dzień ,w którym wszyscy dobrze się bawili i marchewkę polubili!

A.Duda