Wycieczka Pszczółek do „Krówkarenki” w Opatowie

Wycieczka do „Krówkarenki” w Opatowie

W dniu 23.04.2024r. grupa „Pszczółki” wybrała się na wycieczkę do „Krówkarenki” – Kawiarenki Krówki Opatowskiej. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z procesem technologicznym produkcji lubianych przez wszystkich cukierków – krówek, poznanie nowych zawodów, obejrzenie zakładu oraz uczestniczenie w warsztatach. Dzieci w trakcie wycieczki obejrzały pokaz multimedialny o historii Krówki Opatowskiej, poznały tajemnice jej produkcji a także opanowały sztukę zawijania krówek w oryginalne etykietki, które własnoręcznie spakowały w unikalny kuferek. Dowiedziały się, że Krówkę Opatowską wyrabia się od 1980 r. w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Opatowie. Cukierki te produkowane są ręcznie z naturalnych produktów – mleka krowiego, cukru, syropu i tłuszczu roślinnego. Metoda produkcji pozostaje od tego czasu niezmienna. Po warsztatach samodzielnego zawijania krówek a potem ich pakowania do pięknych kuferków przedszkolaki wypiły herbatkę i zjadły pyszne gofry na patyku. Nadszedł czas powrotu do przedszkola. Dzień był pełen wrażeń. Mamy nadzieję, że wszystkim posmakowały przywiezione przez dzieci krówki.

Gabriela Cz.