"Jan Paweł II- Papież, który żyje w naszych małych sercach"

2 kwietnia 2005 roku odszedł do wieczności nasz ukochany Papież Jan Paweł II. Z tej okazji w naszym przedszkolu odbył się apel pod hasłem  ,, Jan Paweł II – Papież, który żyje w naszych małych sercach’’.

W związku z uroczystością do naszego przedszkola przybyli zaproszeni goście : Ks. Proboszcz Leszek Domagała i Ks. Stanisław Kostucha oraz rodzice przedszkolaków .

Pani Dyrektor Ewa Kapusta przywitała wszystkich zebranych gości. Następnie głos zabrał ks. Stanisław Kostucha, który przygotował krótki film ukazujący najważniejsze wydarzenia z życia  Jana Pawła II. Wszyscy zebrani goście, Pani Dyrektor, nauczyciele oraz przedszkolaki w atmosferze zadumy i wyciszenia śledzili losy Ojca Świętego .

Po obejrzeniu filmu dzieci z grup ,,Biedronki” , ,,Motylki”  i ,,Pszczółki ” rozpoczęły akademię od piosenki ,,Wadowice” - skąd pochodził Karol Wojtyła. Następnie przedszkolaki przypomniały zebranym gościom najważniejsze wydarzenia z życia  Ojca Świętego i  zaśpiewały wiele pieśni m.in. ,,Czarna Madonno”, ,,Ty tylko mnie poprowadź ” , ,,Sutanna uboga”. Pięknym dopełnieniem wzruszającej akademii był śpiew ulubionej pieśni Jana Pawła II – Barki .

Na koniec przedszkolaki  przy piosence ,,Nie zastąpi Ciebie nikt ” ułożyły z lampek wielkie serce poświęcone Ojcu Świętemu . Uroczystość ta była hołdem oddanym przez dzieci największemu Polakowi i podziękowaniem za Jego wieloletni pontyfikat.

A.Duda