Czytanie na dywanie

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła."

Wisława Szymborska

W ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem programu jest promocja czytelnictwa i wartościowej literatury wśród dzieci, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz kształcenie nawyków czytelniczych. W czwartek 14 marca 2024 r. zaraz po śniadaniu do naszego przedszkola przybyła pani z Gminnej Biblioteki Publicznej, pani Joanna Wleciał, aby rozpocząć cykl spotkań dla dzieci. Pani Joasia przeczytała dzieciom bajkę pt. ,,Pan bardzo Duży i Myszka bardzo Mała''. Jest to magiczna, zachwycająca książka o przyjaźni, wzajemnej pomocy i współpracy mimo różnic wyglądu, możliwości i predyspozycji. Podnosi na duchu i działa uspokajająco. Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie.

D.Majewska