DZIEŃ  KOBIET w Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie

W  ósmym dniu marca na całym świecie

hołd składamy, jak wiecie kobiecie.

8 Marca –Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień w roku. W Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie Przedszkolaki z najmłodszych grup: Krasnoludki i Muchomorki ze swoimi wychowawczyniami Ewą Nowak i Barbarą Żurek przygotowały montaż słowno-muzyczno-taneczny dla najważniejszej kobiety w  życiu każdego dziecka- dla mamy. Na tę uroczystość zostały również zaproszone zaprzyjaźnione z naszym przedszkolem panie ze  Stowarzyszenia Wspólnota Oleśnicy-prezes Monika Kosałka i pani Agata Duda oraz przedstawicielki Rady Rodziców naszego przedszkola. Po powitaniu wszystkich przez panią dyrektor Ewę Kapustę w sali rekreacyjnej udekorowanej w wiosenne kolory,  wystrojony „Marzec” przypomniał wszystkim jakie obchodzimy święto. Były wiersze , piosenki, rozmowa męża i żony z dużą dawką humoru, ankieta na temat: „Po co na świecie są kobiety?” w której w zabawny sposób „mężczyźni” przypomnieli jak ważne i potrzebne w naszym życiu są kobiety. Był pokaz mody w wykonaniu najmłodszych modelek, które  z gracją zaprezentowały eleganckie stroje, biżuterię, kapelusze, torebki -oczywiście jako najnowsze trendy w modzie w tym  sezonie, przy piosence „Być kobietą”. Być może w przyszłości światowi kreatorzy mody będą zabiegać o nasze modelki. Taniec ”Baby ach te baby” w wykonaniu chłopców oraz  „Gdzie ci mężczyźni?” i  „Za krokiem krok” w wykonaniu dziewczynek to prawdziwe hity tej uroczystości. Spotkanie zakończyły życzenia „Marcowego Wiatru”, który nie zapomniał o kwiatach dla wszystkich Pań w tym szczególnym dniu. Kolorami, które królowały na tym spotkaniu  w dekoracji i w strojach dziewczynek i chłopców były odcienie zielonego i żółtego, i kwiatkiem w takim kolorze  została obdarowana każda kobieta wraz z piosenką „Wszystkiego najlepszego, radości szczęścia moc….”.  Składając życzenia  wszystkim Paniom uroczystość zakończyła pani dyrektor Ewa Kapusta.

Serdeczne podziękowania kierujemy do rodziców za słodki poczęstunek dla wszystkich pań pracujących w przedszkolu oraz paniom ze Stowarzyszenia Wspólnota Oleśnicy za cukierki dla wykonawców.

Dla wszystkich kobiet w naszym przedszkolu-tych dorosłych i tych małych- Krasnoludki i Muchomorki wystąpiły w dniu 11marca.

Dzień Kobiet obchodzony w przedszkolu ma wymiar poważny i szlachetny. Uczy dzieci szacunku, zapamiętywania przyjemnych świąt ,okazywania uczuć bliskim osobom.

Wszystkim kobietom  składamy serdeczne życzenia: uśmiechu na twarzy, życia bez pośpiechu i aby Dzień Kobiet trwał przez cały rok!

Barbara Żurek