Dzień Barbie w Pszczółkach

Międzynarodowy Dzień Lalki Barbie
9 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Lalki Barbie. Właśnie wtedy w 1959 roku na targach zabawek (American International Toy Fair) w Nowym Jorku pojawił się jej prototyp.
Barbie stworzyła Ruth Handler, żona współwłaściciela firmy Mattel i późniejsza prezes tej firmy. Wygląd lalki został zainspirowany niemiecką Bild Lilli, która wcale nie była w założeniu zabawką dla dzieci.
Sam pomysł lalki wyglądającej jak dorosła kobieta narodził się jednak w głowie Ruth już wcześniej. W tamtych czasach dziewczynki miały do wyboru bawić się lalkami-niemowlakami, lalkami z papieru lub szytymi z materiału.
Barbie miała przez te wszystkie lata wiele twarzy, imion, przyjaciół i członków rodziny. Stała się ikoną popkultury, inspiracją dla artystów i jest rozpoznawalna na całym świecie.

7 marca, a więć troszkę wcześniej ( bo urodziny Barbie przypadały w tym roku w sobotę) dzieci z grupy Pszczółki obchodziły Dzień Barbie. Dziewczynki przybyły do sal ubrane w kolorze różowym oraz przyniosły swoje ulubione Barbie. Dowiedziały się, że Barbie w myśl hasłą „Możesz być kim chcesz" reprezentuje wszystkie zawody! Dzień upłynął nam na wspólnych zabawach i świętowaniu. Były tańce, ciekawostki o lalkach Barbie, kolorowanie, pokaz mody i obowiązkowo bajka o Barbie.
Moje Barbie były cudne! Dziękuję mamom za przygotowanie strojów i dodatkowych rekwizytów.

Gabriela Cz.