Karnawał w przedszkolu

Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Dnia 9 lutego 2024 r. w Samorządowym Przedszkolu odbył się bal karnawałowy.

Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Przedszkolaki przebrane były za bohaterów z różnych bajek, filmów oraz za służby mundurowe. W przedszkolu można było spotkać między innymi: wróżki, królewny, rycerzy, piratów, policjantów, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności przedszkolacy mieli możliwość pozowania do zdjęć indywidualnych oraz do zdjęcia grupowego. Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli do sali rekreacyjnej. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na tę wyjątkową okazję (dzięki uprzejmości Rady Rodziców) zostali zaproszeni animatorzy, którzy prowadzili bal oraz zachęcali wszystkich do tańca. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki wszyscy z wielką ochotą rozpoczęli pląsy i tańce. Przedszkolacy bawili się znakomicie. Był, „pociąg”, „kaczuchy”  i inne wspaniałe zabawy . Jednym słowem zabawa na 102! Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.  Po wspaniałej zabawie nasze przedszkolaki udały się na słodki poczęstunek.

Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Nasze przedszkolaki z wielkim żalem opuszczały salę balową. Wspólna zabawa przyniosła dzieciom wiele zadowolenia i uśmiechu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

D.Majewska