Warsztaty z robienia pizzy w pizzerii Pietro Party- grupy Motylki i Biedronki

9 lutego na całym świecie uznany jest za Międzynarodowy Dzień Pizzy. Ten wyjątkowy dzień, dzieci z grup Motylki i Biedronki świętowały 05.02.2024r. Przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do pizzerii Pietro Party na warsztaty z robienia swojej pizzy. Po przyjeździe przywitał nas właściciel,  a zarazem mistrz pizzy - pan Piotr, który przygotował dla dzieci wiele atrakcji. Dzieci miały okazję dowiedzieć się skąd wywodzi się pizza, jak ją prawidłowo przygotowywać. Po pokazie dzieci przystąpiły do wyrabiania ciasta oraz komponowania swojej pizzy ze swoimi ulubionymi składnikami. Nasze przedszkolaki mogły z bliska zobaczyć jak piecze się pizza w specjalnym piecu opalanym drewnem. Pizze naszych małych kucharzy miały przeróżne kształty- serca, kotki czy kwadraty. Następnie dzieci kosztowały swoich własnoręcznie przygotowanych pizz. Dzięki uprzejmości właściciela mogliśmy również spróbować pizzę, która była skomponowana na bazie czarnego ciasta. Po pysznej uczcie dzieci brały udział w zabawach ruchowych oraz tańcach. Dodatkowo, zorganizowany był również konkurs na najładniejszy rysunek przedstawiający swoją wymarzoną pizzę. Nasi uczestnicy zdobyli bardzo atrakcyjne nagrody- magnesy oraz vouchery na pizzę. Pogoda nam nie przeszkadzała, aby odwiedzić również dwójkę uroczych lokatorów w pobliskiej zagrodzie- kucyka „Jaśka” i alpakę „Kuku”. Następnie dzieci karmiły je marchewkami. Wszystkie dzieci otrzymały Dyplom Młodego Mistrza Pizzy oraz pamiątkowe magnesy. Dziękujemy panu Piotrowi i pracownikom pizzerii Pietro Party  za wspaniałą organizację wspólnej zabawy, uśmiech i cierpliwość! Dzięki Wam wszyscy wrócili do domu w świetnych humorach!

D.Majewska