Dzień babci dziadka w grupach Krasnoludki i Muchomorki

DZIEŃ  BABCI  I  DZIADKA

Dzień Babci i Dziadka to uroczystość na którą tradycyjnie co roku zapraszają swoje ukochane babcie i dziadziusiów przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Pacanowie .Mimo późniejszego terminu obchodów tego święta  goście nie zawiedli i przybyli licznie do przedszkola. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Ewa Kapusta ,która po złożeniu życzeń wszystkim zebranym zaprosiła na część artystyczną w wykonaniu najmłodszych przedszkolaków z grup: Krasnoludki i Muchomorki.  Maluchy zaprezentowały wiersze , życzenia i piosenki przygotowane pod okiem wychowawczyń Ewy Nowak  i Barbary Żurek. Było też tradycyjne „Sto lat” i wspólnie wyrecytowane życzenia: ”Wszystkim babciom, wszystkim dziadkom, dużo zdrowia, pomyślności, uśmiechu na co dzień i duuuuuużo radości” .Piękne wykonanie ballady L.Cohena w wersji „Dla kochanych dziadków”  przez naszą małą artystkę Różyczkę sprawiło, że niejedna łza wzruszenia zakręciła się w oku naszych gości. Humorystycznym akcentem tej uroczystości była  inscenizacja „Jak to z dziadkiem i babcią bywało” czyli krótka historia od zapoznania  się babci i dziadka w przedszkolu aż  po ślub. Opowieść  przeplatały odpowiednio dobrane piosenki kończąc wejściem pary młodej  przy weselnym  marszu Mendelsona  i jak to na weselu bywa spadającym konfetti w kształcie błyszczących serduszek.  Historię zakończyła  piosenka „Rodzina ach rodzina”. Kolejnym punktem programu przygotowanego przez naszych cudownych maluchów były tańce: „Niechaj rządzi miłość” do melodii Jerusalema  w wykonaniu  dziewczynek oraz „Rock N Roll dla Babci i Dziadka” zatańczony przez wszystkie  Krasnoludki i Muchomorki. Po występach dzieci wręczyły babciom i dziadziusiom przygotowane laurki z własnym zdjęciem oraz serduszka-magnesy  przedstawiające ukochaną wnusię czy wnuczka. Babcia to ukochana osoba, która zrozumie, przytuli, nigdy się nie gniewa i najskuteczniej ukoi łzy. Dziadziuś  daje nam swoją miłość, zawsze wysłucha i pomoże gdy coś się nie udaje.  Nic tak nie cieszy ich serc jak z radością i uczuciem powiedziany wierszyk, zaśpiewana  piosenka i drobny upominek przygotowany przez wnuczęta.  Potem nadszedł czas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Przy pysznych ciastach  była okazja do wzajemnego poznania się i rozmowy o wnukach. Uroczystości tego typu dostarczają wszystkim uczestnikom wielu radosnych wzruszeń, łączą pokolenia i uczą dzieci wyrażania szacunku i miłości do najbliższych. Dla Babć i Dziadziusiów wnuczęta są radością życia a dzieci wychowujące się w bliskości z najstarszym  rodzinnym pokoleniem są szczęśliwe. Wszystkie starania i uczucia jakimi Dziadkowie darzą dzieci, wzbogacają ich świat uczuć i doświadczeń o pozytywne wartości.

Kochane Babcie, kochani Dziadkowie! dziękujemy Wam za obecność na tej uroczystości tak ważnej dla Waszych wnucząt ,które od wielu dni przeżywały i przygotowywały się do tego spotkania z Wami. Mamy nadzieję ,że będziecie miło wspominać ten czas spędzony z wnukami. Serdecznie dziękujemy małym artystom, którzy pięknie wykonali powierzone im zadania mimo ogromu przeżyć, tremy i łez wzruszenia przed tak ważną widownią.  Dołączając do życzeń ukochanych wnucząt oraz pani dyrektor Ewy Kapusty przekazanych podczas tej uroczystości jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu i tego, żebyście zawsze byli dumni ze swych wnuków tak, jak w tym dniu.

„Bez Was smutny byłby świat!

Żyj nam Babciu, żyj nam Dziadziusiu co najmniej dwieście lat!”

Barbara Żurek