„Czerwony Kapturek”-  przedszkolaki z Pacanowa w Centrum Kultury  w Oleśnicy.

19 stycznia 2024r   najmłodsze przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Pacanowie z grup: Krasnoludki i Muchomorki na zaproszenie  zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia  Wspólnota  Oleśnicy mogły zobaczyć sztukę teatralną pt: „Czerwony Kapturek” w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Oleśnicy. Na pewno wszystkie dzieci i dorośli znają bajkę o Czerwonym Kapturku ale tym razem była to wersja dopasowana do realiów współczesnych. Czerwony Kapturek miał oczywiście dotrzeć do babci ale zajęło mu to trochę czasu ,bo niestety ciągle patrzył w telefon komórkowy i zmylił drogę. Była też mama , babcia i pan leśniczy ratujący wnuczkę i babcię oraz wilk, który po wszystkich wydarzeniach obiecał  być już  wege.  Elementy humorystyczne, świetna gra  aktorów i młodzieży , która przeplatała przedstawienie występem muzyczno-wokalnym  sprawiła, że przedszkolaki świetnie się bawiły. To wspaniałe przedstawienie było nie tylko  piękną grą aktorów ,ale  uczyło dzieci, że  dla własnego bezpieczeństwa  nigdy nie wolno bezgranicznie ufać obcym osobom . Nawet pozornie bardzo przyjazny i miły nieznajomy może mieć złe intencje. Dodatkowy morał z tej współczesnej wersji bajki  to: jak najmniej korzystać z telefonu komórkowego, bo  oprócz zalet może też negatywnie wpływać na zachowania w świecie rzeczywistym. Przedstawienie z aktorami ,muzyką, tańcem i śpiewem pobudza wiele zmysłów dziecka a w konsekwencji rozwija wyobraźnię, jego kreatywność oraz samodzielne myślenie.

Dziękujemy Stowarzyszeniu Wspólnota  Oleśnicy za zaproszenie, dziękujemy Pani dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury za możliwość miłego spędzenia  czasu.  Podziękowania kierujemy do Pana Jarosława Dudy sponsora przewozu dzieci  a Pani Haliny Mądrej  właścicielce zajazdu „Oaza” za słodki poczęstunek. Dziękujemy też Pani Agacie Dudzie-mamie naszej Julci za zaangażowanie w to przedsięwzięcie. Wszystkim, dzięki którym mogliśmy odbyć taką wycieczkę serdecznie dziękujemy.

Barbara  Żurek