,,PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA''

Dnia 27 października 2023roku wszystkie dzieci 3-letnie oraz dzieci nowo przyjęte z innych grup przyszły do przedszkola pięknie ubrane z uśmiechem na twarzy, gdyż było to dla nich duże święto, a mianowicie w tym ważnym dniu odbyło się

,,PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA''.

Uroczystość rozpoczęła się od przywitania przybyłych gości przez Panią Dyrektor Ewę Kapustę. Pani dyrektor przywitała rodziców dzieci oraz gościa specjalnego Przewodniczącego Rady Miejskiej Gminy Pacanów pan Artur Czub. Dzieci zaprezentowały piękny występ, poprzez recytacje wierszy, śpiewanie piosenek, tańce, zabawy w kole - dając tym samym dowód jak dużo już potrafią. Po części artystycznej dzieci obiecały składając przysięgę pasowania: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani pomagać kolegom, zjadać wszystko z talerzyka, być zuchem i dzielnym przedszkolakiem. Następnie Pani Dyrektor Ewa Kapusta dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka poprzez dotkniecie ramienia magiczną kredką. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania oraz mały słodki upominek.
Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie na tak ważną dla nas i dzieci uroczystość!

Ewa Nowak