Kolory Jesieni w Pszczółkach

KOLORY JESIENI

09 października dzieci z grupy „Pszczółki” wraz z nauczycielami udały się szukać kolorów jesieni w Szkółce Krzewów Ozdobnych w Pacanowie. Celem wycieczki było wzbogacenie wiedzy na temat różnorodności gatunków drzew i krzewów. Pani Magda, jak zwykle serdeczna, miła i super przygotowana oprowadziła nas po szkółce, w której już rzeczywiście pani Jesień malowała na różne kolory. Dzieci poznały nazwy i wygląd wielu krzewów, miały okazję ich dotknąć a nawet niektóre powąchać. Wszystkie rośliny były piękne, pomalowane przez jesień na czerwono, żółto, pomarańczowo oraz różne odcienie zieleni. Pani Magda pokazała dzieciom jadalne kasztany oraz gatunek trawy w czarnym kolorze! Oprócz tego opowiedziała dzieciom wiele ciekawostek dotyczących roślin, a na końcu zaprosiła do zabawy ruchowej „Roboty i galaretki”, która przysporzyła wiele radości i nieco nas rozgrzała. To był bardzo udany dzień, chociaż trochę chłodny. Dzieci zaopatrzone w słodkie wafelki od pani Magdy zadowolone wróciły do przedszkola.

Serdeczne podziękowania składamy właścicielom szkółki, a szczególnie pani Magdzie za miłe przyjęcie przedszkolaków ( kolejny raz!) oraz panu Tomaszowi Pyszce, gdyż dzięki jego uprzejmości dojechaliśmy do szkółki bezpiecznie i zupełnie za darmo! DZIĘKUJEMY!

Gabriela Cz.