Dzień Jabłka w Pszczółkach

Czy czerwone, czy zielone

jabłka są od zawsze zdrowe!

Mają moc i witaminy

dla chłopaka i dziewczyny!

28 wrzesień – Dzień Jabłka

W czwartek, 28 września grupa „Pszczółki” obchodziła Dzień Jabłka. Celem zajęć było zachęcenie do spożywania owoców, a w szczególności jabłek. Był to bardzo ciekawy dzień. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłkach, poznały rożne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach i smak tych owoców. Dzień zaczęliśmy od wysłuchania opowiadania pt. „Jabłkowy dzień”, w którym w zabawny sposób pokazano jak w Wesołkowym Przedszkolu dzieci świętowały dzień jabłka. Przy okazji dzieci dowiedziały się ile pyszności można zrobić z tych owoców. Oprócz tego, dzieci wykonały prace plastyczne, jadły pyszne jabłuszka oraz kosztowały soku jabłkowego. Były również okazje do zadań matematycznych: przeliczanie jabłek i porównywanie ich wielkości. Dzień był udany! Mam nadzieję, że zachęcił dzieci do spożywania jabłek!

Gabriela Cz.