Wizyta pana policjanta

21  września 2012 r. w naszym przedszkolu złożył wizytę dzielnicowy- aspirant Dariusz Rasała.  Przedstawiciel Komendy Policji  w bardzo przystępny sposób zapoznał dzieci między innymi  z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze, uświadomił potrzebę jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, noszenia przedmiotów odblaskowych w nocy,  przestrzegł przed niebezpiecznymi skutkami wynikającymi z eksploatacji maszyn rolniczych przez nieuprawnione osoby , uczulił słuchaczy na  zachowanie ostrożności  w stosunku do obcej osoby dorosłej.

Po wyjątkowo kształcącym i ciekawym  spotkaniu z policjantem,  każdy przedszkolak rozumie już, dlaczego tak ważna jest znajomość własnego adresu. Wie, również jak zachować się w różnych warunkach zagrożenia oraz do kogo zwrócić się z prośbą o pomoc w kryzysowej sytuacji. Najciekawsze natomiast dla oczu przedszkolaków okazały się „pomoce” pana policjanta: kajdanki, lizak oraz pałka.

Niejeden przedszkolak zdeklarował się ponadto, kim zostanie w przyszłości- wybór zawodu był w tym przypadku  oczywisty.

Gabriela Czechowska