Dzień BABCI i DZIADKA

„Moja Babcia i mój Dziadek to wspaniali są Dziadkowie” - tymi słowami dzieci z Samorządowego Przedszkola w Pacanowie podkreśliły jak ważni i kochani są dla nich dziadkowie podczas uroczystości, która odbyła się 22.01.2018r. w Europejskim Centrum Bajki.
Ukochanym babciom i dziadkom dziękowano za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości.  Najpierw starszaki w żartobliwy sposób przypomniały babciom i dziadziusiom, jak to z nimi było w młodości, jak dziadziuś się musiał starać o babcię i  jacy byli szczęśliwi, gdy już się w sobie zakochali. Następnie poprzez okolicznościowe wiersze i piosenki wszystkie przedszkolaki złożyły babciom i dziadziusiom  życzenia:  zdrowia oraz tego, aby wnuczęta dostarczały powodów do dumy i radosnego uśmiechu.

Przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując program artystyczny i piękne układy taneczne. Swoim najbliższym dzieci  wręczyły niespodzianki przygotowane w przedszkolu wspólnie ze swoimi paniami podczas warsztatów mydlarskich, na których wykonały pachnące i fantazyjnie wyglądające mydełka. O słodki poczęstunek zadbała, niezawodna, jak zawsze Rada Rodziców. Na koniec uroczystości pani dyrektor Zdzisława Belon złożyła w imieniu swoim oraz wszystkich pracowników naszego przedszkola najserdeczniejsze życzenia zaproszonym gościom.

Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów, radości.