Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

Przedstawienie "Kopciuszek" DPS

„KOCIUSZEK” na wesoło i koncert Rubika

12 czerwca 2015r. zostaliśmy zaproszeni na premierowe przedstawienie w wykonaniu pensjonariuszek Domu Pomocy Społecznej ze Słupi. Widowisko odbyło się w budynku ECB.  Oglądaliśmy „Kopciuszka” w wersji na wesoło. Wszyscy aktorzy byli wspaniale przygotowani do swoich ról. Dopełnieniem całego przedstawienia były także piękne stroje aktorów oraz wzruszająca muzyka. Dopracowano wszystkie szczegóły. Zegar rzeczywiście wybijał północ, tańczono walca, a Kopciuszek zgubił swojego okazałego klapka… No właśnie, nie było pantofelka! Kopciuszek wcale nie był piękny, podobnie zresztą jak Królewicz. Takiej wersji tej bajki dzieci na pewno nie znały. Było wesoło, niemniej jednak  historia skończyła się tak, jak w prawdziwej bajce, czyli szczęśliwie.

Następnie panie pensjonariuszki wraz ze swoimi opiekunami szybciutko się przebrały i  zaproszono nas na koncert. Na scenie pojawił się „kuzyn” Piotra Rubika z chórem, który wykonał najpopularniejsze utwory: „Psalm dla Ciebie”, „Psalm kochania”, „Niech mówią, że to nie jest miłość”.

To było już nasze, kolejne spotkanie z pensjonariuszkami DPS. Jak zwykle wszystko się udało! Dzieci z zainteresowaniem oglądały nową wersję popularnej bajki i posłuchały pięknych utworów. Dziękujemy wszystkim aktorkom oraz ich opiekunom: pani Ani Zdziebko i pani Agnieszce Chrabąszcz. Śmiało możecie ruszać w trasę! Gratulujemy wspaniałego występu!

Gabriela Czechowska