STRAŻAK

STRAŻACY W PRZEDSZKOLU

Wizyta strażaków w naszym przedszkolu wzbudza co roku ogromne zainteresowanie dzieci. Toteż  07.05.2015 r. odwiedzili nas: pan Artur Mormel oraz Grzegorz Malinowski. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową,  zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Podopieczni z wielką radością przymierzali hełm, aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem. Zostali także zapoznani z innymi nowoczesnymi sprzętami ratującymi życie człowieka. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali strażacy. Niestety pogoda w tym dniu uniemożliwiła nam oglądanie wozu z bliska. Niemniej jednak przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Duża część dzieci, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakiem. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu.

Gabriela Czechowska