zakończenie roku szkolnego

„...szczęśliwe było nasze dzieciństwo,

szczęśliwi bądźcie koledzy.

My krok stawiamy naprzód, odważnie,

idziemy do szkoły po wiedzę.”

POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA

27 czerwca w Europejskim Centrum Bajki zebrały się wszystkie przedszkolaki, ich rodzice i opiekunowie. Swoją obecnością zaszczycili nas także Wójt – pan Wiesław Skop, przewodniczący Rady Gminy- pan Jan Nowicki oraz panowie: Bolesław Nega i Robert Gwóźdź. W tym dniu młodsze grupy: „Muchomorki” i „Krasnoludki” pożegnały swoich starszych kolegów piosenkami, pięknym tańcem oraz wierszami. Natomiast dla „Biedronek” i „Żabek” był to czas wspomnień i refleksji nad czasem spędzonym w przedszkolu. W przygotowanym montażu słowno- muzycznym dzieci przedstawiły w skrócie jak im upłynął ten czas. Bo przecież niektórzy na początku trochę płakali, inni się wstydzili. Z kolei średniak to „... człek całkiem dojrzały, lecz rozrabia często i robi kawały”, natomiast „...gdy starszakiem się zostanie, wtedy wszystko trzeba wiedzieć, … narysować, tańczyć, śpiewać, na nikogo się nie gniewać...”. Najpiękniejszym podsumowaniem lat spędzonych w przedszkolu był polonez.  Taniec piękny, dostojny, który przecież pojawia się zwykle na koniec jakiegoś etapu  życia.

W dalszej części spotkania przyszedł moment na podziękowania, które złożyły dzieci wychowawcom, pani dyrektor oraz wszystkim pracownikom przedszkola. Nie zabrakło zatem wzruszeń, niektórzy nie kryli łez.

Pan Wójt złożył podziękowania i piękny bukiet kwiatów pani dyrektor Zdzisłwie Belon za zaangażowanie i trud włożony w proces wychowania dzieci oraz przewodniczącej Rady Rodziców, pani Barbarze Karaś za miłą i efektywną  współpracę z przedszkolem. Zarówno pan Wójt, jak i pani dyrektor życzyli wszystkim dzieciom miłych i bezpiecznych wakacji, a starszakom samych sukcesów w kolejnym etapie nauki.

Rodzice, na których pomoc mogliśmy często liczyć, zostali nagrodzeni przez panią dyrektor symbolicznym podziękowaniem. Ale nagród jeszcze na tym nie koniec! Bowiem dzieci, które sumiennie przez cały rok zbierały nakrętki, biorąc tym samym aktywny udział w ogólnopolskiej akcji „Misiek Zdzisiek zbiera nakrętki” zostały nagrodzone przez panią dyrektor pięknymi książkami.

Nadeszły wreszcie upragnione wakacje, czas odpoczynku i nabierania sił do pokonania nowych wyzwań w nowym roku szkolnym! Mam nadzieję, że wszyscy odpoczniemy, a we wrześniu z zapąłem zabierzemy się do pracy. MIŁYCH WAKACJI!

Gabriela Czechowska