KONKURS RECYTATORSKI

„Zwierzęta wokół nas”

04.04. 2014r. w naszym przedszkolu  odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego organizowanego co roku przez PODi DN w Busku Zdroju. Organizatorką pierwszego etapu konkursu w naszej placówce jest  pani Halina Schabowska. W tym roku hasłem przewodnim konkursu stały się zwierzęta. Dwanaścioro uczestników  recytowało utwory z bogactwa literatury dziecięcej następujących  autorów: J.Tuwima,  J.Brzechwy, D.Wawiłow, W.Chotomskiej, H.Zdzitowieckiej,  L.Krzemienieckiej. Bohaterami wierszy były m.in.: gołąbki, żuk, słowik, żabka, kotek, baran a nawet krowa.

Celem konkursu było:
- promowanie polskiej poezji dziecięcej wśród dzieci,
- popularyzacja szeroko rozumianej kultury słowa,
- nabywanie doświadczenia w wystąpieniach publicznych,

Natomiast na ocenę jury miały wpływ następujące czynniki:dykcja i wyrazistość, tempo oraz ogólny wyraz artystyczny. Publiczność- czyli koledzy z grup-  oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.  Wyłoniono następujących zwycięzców, którzy przeszli do drugiego etapu konkursu i będą ponownie recytować swoje wiersze w szkole w Wójczy.

I miejsce- Oliwia Godek

II  miejsce- – Oliwia Wleciał

III  miejsce – Sylwia Kaczor

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe, dyplomy i drobne słodkości, które wręczyła dzieciom pani dyrektor  Zdzisława Belon.

Trzymamy kciuki podczas drugiego etapu konkursu!

Gabriela Czechowska